Kontakt

            tel. 63 261-01-77

               63 272-09-75

         fax. 63 261-67-27

e-mail:bursa_kolo@poczta.onet.pl

 

Kalendarium

Środa, 2020-12-02

Imieniny: Balbiny, Ksawerego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 81676
  • Do końca roku: 29 dni
  • Do wakacji: 205 dni
Jesteś tutaj: Start / DLA RODZICÓW

DLA RODZICÓW

SZANOWNI RODZICE

 

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą placówką przez Internet

za pomocą poczty elektronicznej.

Wystarczy wejść w zakładkę napisz do nas,

i napisać na podane adresy e-mail bursy.

 

Sugestie Państwa będą uwzględniane przy planowaniu, modyfikowaniu

i realizowaniu zadań bursy

zgodnie z potrzebami młodzieży i oczekiwaniami Państwa.

 

Na terenie placówki znajduje się również „Skrzynka wniosków, uwag i zapytań”

poprzez którą można zgłaszać swoje propozycje, 

służące podnoszeniu jakości pracy bursy.

Artykuły

DLA RODZICÓW

2015-05-14

 Szanowni Państwo !

    W chwili ukończenia gimnazjum  jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed Państwa dziećmi jest wybór dalszej drogi edukacyjnej, zdobycie odpowiedniego wykształcenia, a co za tym idzie i wymarzonego  zawodu.

    Rzeczywistość społeczno-gospodarcza oraz sytuacja  na  międzynarodowym rynku pracy stawia młodemu pokoleniu Polaków nowe wyzwania. W  ciągu najbliższych miesięcy Państwa córka/ syn wybierze nową szkołę ponadgimnazjalną. W naszym przekonaniu wybór szkoły średniej to jedna z najistotniejszych decyzji życiowych, jakie podejmuje uczeń i rodzic. Powinien być on  dokonany po dokładnej analizie możliwości psychofizycznych młodego człowieka, zgodny z zainteresowaniami, przedyskutowany i skonsultowany w gronie całej rodziny.

    Wybrana szkoła powinna mieć bardzo dobrą opinię w swoim środowisku, bogatą historię i tradycję, atrakcyjne kierunki nauczania, ściśle powiązane z aktualnymi trendami i zapotrzebowaniem na rynku pracy, a przede wszystkim legitymować się wysokim poziomem nauczania i wychowania, bezpośrednio przekładającym się na znaczny procent jej absolwentów, rokrocznie zasilających najbardziej renomowane uczelnie wyższe w kraju.Ukończenie takiej szkoły pozwoli na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy, która zapewni Państwa dziecku, dobry start w dorosłe życie, a przede wszystkim pozwoli zabezpieczyć wszystkie sprawy socjalno - bytowe potrzebne człowiekowi do właściwej organizacji  życia.

    Takie szkoły, w swojej ofercie edukacyjnej posiada miasto Koło i dlatego bardzo zachęcamy Państwa dzieci, do skorzystania z ich  bogatych, ciekawych i atrakcyjnych propozycji. Proszę pamiętać, iż w obecnych czasach odległość od miejsca zamieszkania nie powinna stanowić przeszkody w wyborze właściwej szkoły.

    Na okres nauki i pobytu Państwa syna/ córki w Kole, w znacznym zakresie przejmiemy funkcję domu rodzinnego. Bursa Szkolna w Kole to placówka działająca od prawie 60 lat, z wysoce wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, całodobową opieką wychowawczą i odpowiednim standardem zamieszkania. Bursa dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem, zapewniając tym samym  warunki do nauki (świetlice, salę komputerową z łączem internetowym, bibliotekę, salę gier i siłownię), oraz oferuje atrakcyjną ofertę w zakresie spędzania czasu wolnego. Smaczne, urozmaicone i  kaloryczne wyżywienie, przy odpowiednio skalkulowanych opłatach to wszystko sprawia, że dla naszych wychowanków i wychowanek nie będzie to  czas zmarnowany, tylko stanie się przepustką do osiągnięcia trudnych i ambitnych celów szkolnych.

   W  imieniu wszystkich pracowników placówki pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby pobyt u nas przebiegał w serdecznej, życzliwej atmosferze, aby  wychowankowie i wychowanki czuli  się u nas bezpiecznie i dobrze, a  ich wyniki w szkole były satysfakcjonujące dla nich samych, jak i dla Państwa- Rodziców.

Wierzymy, że  wzorem naszych absolwentów  ten "egzamin z dorosłości" zaliczą wyróżniająco.

                                                                              Dyrektor, pracownicy Bursy Szkolnej w Kole

 

 

Czytaj więcej o: DLA RODZICÓW