• Odwiedziło nas: 198622

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2019/2020

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW -„Każdy koniec jest początkiem nowej historii”

Drodzy Absolwenci!

Jest nam przykro, że nie możemy się spotkać i pożegnać Was w tradycyjny sposób.

Tegoroczne „Wirtualne Pożegnanie Absolwentów” jest wyjątkowe i niepowtarzalne ze względu na okoliczności.

„A po złej chwili piękny dzień przychodzi..."

Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”

Jan Paweł II

Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

Kochani nie zapomnijcie o spędzonych wspólnie chwilach, o przeżywanych razem radościach i smutkach. Pozostaniecie zawsze w naszych wspomnieniach i oczekujemy, że będziecie nas odwiedzać i opowiadać o swoich osiągnięciach.

Poniżej piosenka specjalnie dla Was:

„Kto śpiewa i życzy ten życzy dwa razy

Kto często powtarza te same dwie frazy

I ja wam zaśpiewam dwa zdania niecałe

Nie będę się dzielić zwyczajnym banałem

Dziś śpiewam te trudne słowa życzenia wam nieznane:

Żebyście mieli w głowach dobrze poukładane

Nie zdrowia nie szczęścia nie kasy nie fury

Nie szybkiej kariery to tylko są bzdury

Jak wiary to mądrej nadziei na wszystko

Miłości do kogoś kto zawsze jest blisko

Dziś śpiewam te trudne słowa życzenia wam nieznane:

Żebyście mieli w głowach dobrze poukładane

Nie wielkich sukcesów i wielkich pieniędzy

Za cenę dowolną co szybciej co prędzej

Jak wiary to mądrej nadziei na wszystko

Miłości do kogoś kto zawsze jest blisko”

Na pocztę mailową otrzymacie pamiątkowe zdjęcia pełne wspomnień z czasu Waszego pobytu w Bursie Szkolnej w Kole. Do zobaczenia w lepszych czasach.

Grono Pedagogiczne Bursy Szkolnej w Kole